KAPAT X
Takip Et!
Takip Et!
Takip Et!
Zonguldak Şehir Markalaşması
T.C. Zonguldak Valiliği

 

 

 

 

 

Bu Yol Hayallerine Çıkar...

 

 

Zonguldak ili, Türkiye ve dünyada birçok ilin sahip olmadığı ve hiçbir zaman sahip olamayacağı önemli değerlere sahiptir. İlin “endüstri kenti” imajının biraz daha bastırılarak insanların hoşuna gidecek değerlerin ön plana çıkartılması ve bu değerlerin insanlara anlatılması gerekmektedir. 

 

Şehirle ilgili tüm bilgilerin sembolik bir biçimde şekillenmesi şehirlerin markalaşması sürecini oluşturur. Yapmış olduğumuz bu markalaşma çalışmasının amacı; turizm açısından şehre değer katabilecek destinasyonların tespit edilmesi, şehirde markalaşma açısından yapılması gereken çalışmaların belirlenmesi ve genel manada şehirde ve tüm ilçelerinde uyulması gereken bir markalaşma yol haritası belirlemektir.

 

Bu çalışmalara istinaden nihai hedefimiz Zonguldak’a ziyaretçi çekebilmektir. 

 • Keşif Süreçleri

  Zonguldak markalaşma projesi kapsamında Zonguldak ilçesi sınırları içerisinde bulunan toplam 8 ilçe, 38 mahalle ve 23 köy tüm ayrıntıları incelenmek üzere ekibimiz tarafından ön keşif yapılmıştır.

  Yapılan keşif çalışmaları sonucunda detaylı bir ön keşif raporu hazırlanarak kurum ile paylaşılmıştır. Bu ön keşif raporu markalaşma süreci içerisinde yapılacak olan çalışmalarada kılavuz görevini görmektedir.

 • Kurumsal Kimlik

  Doğası, tarihi, kültürü ve eşsiz lezzetleri ile Zonguldak’ı ‘ Bu Yol Hayallerine Çıkar ‘  mottosu ile  yeniden keşfetmeye 
  yönelik kapsamlı bir tanıtım çalışmasının parçası olarak logo ve kurumsal kimlik oluşturulmuştur.

  Visit Zonguldak Tanıtım Projesinin her aşamasında bir biri ile bağlantılı tüm unsurlar kurumsal bir çizgide yönetilecektir. Logonun oluşum hikayesinden, kurumsal arka plan kullanımına, slogan kullanımından renk kullanımına bütünleşik Visit Zonguldak Tanıtım Kurumsal Kimliği ortaya çıkarılmıştır.

 • Web Tasarım

  Zonguldak markalaşma projesi kapsamında turizm tanıtım sitesi www.visitzonguldak.com faaliyete geçirilmiştir.

  Web siteleri Visit Zonguldak'ın kurumsal kimliği ve sosyal bütünlüğü göz önüne alınarak firmamız tarafından tasarımları özgün olarak yapılmış, front end ve backand aşamaları yine firmamız tarafından tamamlanmıştır.

 • Sosyal Medya Yönetimi

  Visit Zonguldak sosyal medya hizmetleride markalaşma süreci başlangıcından itibaren firmamız tarafından karşılanmıştır. Görsel tasarımlar, sayfa bilinirliği, sayfa reklamları, içerik oluşturma gibi konuların tümünde firmamız aktif rol oynamıştır.

  Sosyal medya hesapları belli bir kurumsal bütünlük ve bilinirlik sağlandıktan sonra kuruma devir edilmiştir.

 • Tanıtım Materyalleri

  Zonguldak markalaşması kapsamında bir çok yenilik fikri ilede Zonguldak'ın tanıtımına katkı sunmaya devam ettik. Bir çok tanıtım materyalinin tasarım ve üretim aşamalarında aktif olarak rol aldık.