KAPAT X
Takip Et!
Takip Et!
Takip Et!
Gökçeada Markalaşma Projesi
T.C. Gökçeada Kaymakamlığı

 

 

 

 

 

Gökçeada, Hayata Yaşa !

 

 

Doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi mirası ile Marmara'nın dikkat çeken şehirlerinden biri olan Gökçeada, ülkemizde deniz turizmi açısından oldukça sık tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Gökçeada, sakin ve huzurlu yaşam alanları ile bölgeye gelen ziyaretçilere dingin bir tatil vadediyor.

 

Gökçeada veya 1970 yılına kadar kullanılan adıyla İmroz, Çanakkale'nin bir ilçesi ve Türkiye'nin en büyük adasıdır. Ege Denizi'nin kuzeyinde, Saros Körfezi girişinde yer almaktadır. 91 km. kıyı şeridine sahiptir. Yıllık yağış miktarı metrekareye 950 – 1050 mm arasında değişmektedir.

 • Keşif Süreci

  Gökçeada markalaşma projesi kapsamında Gökçeada sınırları içerisinde bulunan toplam 5 mahalle ve 9 köy tüm ayrıntıları incelenmek üzere ekibimiz tarafından ön keşif yapılmıştır.

  Yapılan keşif çalışmaları sonucunda detaylı bir ön keşif raporu hazırlanarak kurum ile paylaşılmıştır. Bu ön keşif raporu markalaşma süreci içerisinde yapılacak olan çalışmalarada kılavuz görevini görmektedir.

 • Logo ve Kurumsal Kimlik

   

  Ada’nın mavi zenginliği, ada ve denizlerin evrensel simgesi olan deniz yıldızı ve yolların Gökçeada’ya çıkmasını simgeleyen 5 unsur olan Deniz, Lezzet, Tarih, Doğa ve Şarap sektörü Gökçeada Tanıtım Logosunu oluşturan unsurlardır. 

  Markalaşma sloganı olarak " Gökçeada, Hayatı Yaşa! " mottosunu belirlenmiştir.

 • Tanıtım Materyalleri

   

  Gökçeada markalaşması kapsamında bir çok yenilik fikri ilede Gökçeada'nın tanıtımına katkı sunmaya devam ettik. Bir çok tanıtım materyalinin tasarım ve üretim aşamalarında aktif olarak rol aldık.