KAPAT X
Takip Et!
Takip Et!
Takip Et!
Aliağa Belediyesi Markalaşma
T.C. Aliağa Belediyesi

Aliağa'da Mutlu Yaşa...

 

Türkiye’nin birçok şehrinde olduğu gibi, Aliağa’da da “köy” kavramı, “60 yaş üzerindeki insanların yaşadığı yer” manasına gelmiş durumdadır.

 

Özellikle şehirde ikamet etme ve tarımsal çalışmalar yapmak yerine endüstriyel faaliyetlerde bulunan bir fabrikada sigortalı bir iş sahibi olma isteği, Aliağa’nın köylerinin (mahallelerinin) kaderini değiştiren en önemli etken olmuştur.

 

Geçmiş dönemlerde geçimini tarımsal faaliyetlerle sağlayan Aliağa, günümüzde büyük ölçüde sanayiye yönelmiş durumdadır. 

 • Keşif Süreci

  Aliağa markalaşma projesi kapsamında Aliağa ilçesi sınırları içerisinde bulunan toplam 30 mahalle tüm ayrıntıları incelenmek üzere ekibimiz tarafından ön keşif yapılmıştır.

  Yapılan keşif çalışmaları sonucunda detaylı bir ön keşif raporu hazırlanarak kurum ile paylaşılmıştır. Bu ön keşif raporu markalaşma süreci içerisinde yapılacak olan çalışmalarada kılavuz görevini görmektedir.

 • Kurumsal Kimlik ve Logo

   

   

  Aliağa turizm tanıtım logosu oluşumunda Aliağa'nın bir çok dinamiği ve vazgeçilmez önemli değerleri sembolize edilmiştir. Aliağa yazısının yan tarafında ki dalga sembollerinde ki her renk bir değeri temsil etmektedir. Pembe renk Aliağa'da üretilen " Nar ve Nar Ekşisi " ile Aliağa'nın eşsiz " Gün Batımını " temsil ederken, mavi renk temiz hava, deniz ve sahili simgelemektedir. Yeşil renk ise Aliağa ilçesinde bulunan bol yeşillik alanlarını ve zeytin ile zeytinyağı üretimini simgelemektedir.

  Aliağa markalaşma kurumsal sloganı ise " Aliağa'da Mutlu Yaşa " olarak belirlenmiştir.

  Aliağa markalaşma logosu ve kurumsal sloganı belediyenin tüm basılı ve görsel ürünlerinde kullanılmaya devam etmektedir.

 • Web Sitesi

   

   

  Aliağa markalaşma projesi kapsamında belediye web sitesi ve turizm tanıtım siteleride faaliyete geçirilmiştir.

  Web siteleri Aliağa'nın kurumsal kimliği ve sosyal bütünlüğü göz önünne alınarak firmamız tarafından tasarımları özgün olarak yapılmış, front end ve backand aşamaları yine firmamız tarafından tamamlanmıştır.

 • Sosyal Medya Yönetimi

  Aliağa belediyesi sosyal medya hizmetleride markalaşma süreci başlangıcından itibaren firmamız tarafından karşılanmıştır. Görsel tasarımlar, sayfa bilinirliği, sayfa reklamları, içerik oluşturma gibi konuların tümünde firmamız aktif rol oynamıştır.

  Sosyal medya hesapları belli bir kurumsal bütünlük ve bilinirlik sağlandıktan sonra Aliağa belediyesine devir edilmiştir.

 • Tanıtım Filmi ve Fotoğraf Çekimi

  Fotoğraf ve video çekimleri markalaşma keşif raporunda belirlenen noktalarda belirlenen konseptlere uygun olarak cast çekimleri şeklinde gerçekleştirilmiştir. Çekilen fotoğraflar kuruma dijital ve basılı olarak teslim edilmiştir.

  Ayrıca " Aliağa'yı Benimle Keşfetmeye Var mısın ? " teması ile bir tanıtım filmi çekilmiştir. Bu tanıtım filmi YouTube ve sosyal medya kanallarında 1 Milyon izlenmeye ulaşmıştır.

 • Tanıtım Materyalleri

  Aliağa markalaşması kapsamında bir çok yenilik fikri ilede Aliağa'nın tanıtımına katkı sunmaya devam ettik. Bir çok tanıtım materyalinin tasarım ve üretim aşamalarında aktif olarak rol aldık.